ibum_zatoki_max_packshot

PIERWSZY W POLSCE LEK Z PODWÓJNĄ DAWKĄ*

NA BÓL I NIEDROŻNOŚĆ ZATOK

* dotyczy leków zawierających ibuprofen i pseudoefedrynę, gdzie dawką podstawową jest 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny

SKŁAD

IBUPROFEN
inne preparaty 200 mg
IBUM ZATOKI MAX 400 mg
PSEUDOFEDRYNA
inne preparaty 30 mg
IBUM ZATOKI MAX 60 mg
ibum_zatoki_max_packshot

DZIAŁANIE

IBUM ZATOKI MAX

Zaczyna działać
już po 15 minutach*

Przynosi ulgę

aż na 6 godzin*

* na podstawie Charakterystyki Produktu Leczniczego Ibum Zatoki Max

IBUPROFEN
IBUPROFEN
IBUPROFEN
USUWA STAN ZAPALNY
ZWALCZA BÓL GŁOWY

Dzięki podwójnej dawce ibuprofenu pozbędziesz się nie tylko bólu, ale także jego przyczyny – stanu zapalnego.
PSEUDOEFEDRYNA
PSEUDOEFEDRYNA
PSEUDOEFEDRYNA
UDRAŻNIA ZATOKI
ODTYKA NOS

Dzięki podwójnej dawce pseudoefedryny będziesz znowu swobodnie oddychać.

PRZYCZYNY BÓLU ZATOK

  • Przeziębienie i grypa

    Problemy z zatokami często są efektem powikłań po niewyleczonym przeziębieniu.

  • Klimatyzacja i gwałtowne różnice temperatur

    Klimatyzacja wysusza powietrze, które może podrażniać śluzówkę i prowadzić do infekcji.

  • Basen i nurkowanie

    Zatoki wyrównują różnice w ciśnieniu. Podczas nurkowania, ciśnienie zmienia się i możemy wtedy odczuwać ból zatok.

  • Loty samolotem

    To samo dzieje się podczas startu samolotem. Kiedy gwałtownie się wznosimy, również zmienia się ciśnienie.

JAKIE FUNKCJE W ORGANIZMIE PEŁNIĄ ZATOKI?
JAKIE FUNKCJE W ORGANIZMIE PEŁNIĄ ZATOKI?
Zatoki pełnią wiele funkcji. Odpowiadają między innymi za nawilżanie i ogrzewanie wdychanego powietrza, wyrównują różnicę ciśnień, a nawet uczestniczą w procesach węchowych, dzięki czemu rozpoznajemy zapachy. Dlatego też utrzymywanie zatok w dobrej kondycji i dbałość o ich zdrowie jest niezwykle ważna.
DLACZEGO ODCZUWAM BÓL ZATOK PRZY NURKOWANIU, NA BASENIE ALBO PODCZAS LOTÓW SAMOLOTEM?
DLACZEGO ODCZUWAM BÓL ZATOK PRZY NURKOWANIU, NA BASENIE ALBO PODCZAS LOTÓW SAMOLOTEM?
Jedną z funkcji zatok jest wyrównywanie ciśnienia, a ono zmienia się podczas schylania, nurkowania, wznoszenia się samolotem, przez co ból zatok może się nasilać.
JAK RADZIĆ SOBIE Z BÓLEM ZATOK?
JAK RADZIĆ SOBIE Z BÓLEM ZATOK?
Ból zatok najczęściej wywołany jest przez nadmiar wydzieliny, która uciska nasadę nosa, czyli obszar pomiędzy oczami. Jeśli objawy nie ustępują, należy zastosować preparat zawierający pseudoefedrynę, która udrożnia drogi oddechowe poprzez obkurczenie naczyń krwionośnych nosa.
JAK DŁUGO MOŻE TRWAĆ BÓL ZATOK?
JAK DŁUGO MOŻE TRWAĆ BÓL ZATOK?
Od kilku dni do nawet kilku tygodni – każdy organizm radzi sobie z bólem inaczej. Ważne jest, aby zwalczać nie tylko objawy, czyli ból i niedrożność zatok, ale także przyczynę, czyli stan zapalny. W tym celu można zastosować lek zawierający ibuprofen oraz pseudoefedrynę.
JAK ZŁAGODZIĆ BÓL ZATOK?
JAK ZŁAGODZIĆ BÓL ZATOK?
Poza zastosowaniem leku będącego połączeniem ibuprofenu i pseudoefedryny można skorzystać z kilku sposobów, które przyniosą ulgę. Przede wszystkim unikaj gwałtownych ruchów głową oraz głębokiego pochylania się. Dobrze jest też stosować ciepłe okłady w miejscach bólu.
CO ROBIĆ, KIEDY BÓL ZATOK CAŁY CZAS POWRACA?
CO ROBIĆ, KIEDY BÓL ZATOK CAŁY CZAS POWRACA?
Kiedy nie pomagają leki lub domowe sposoby, należy udać się do laryngologa. Lekarz może zalecić specjalistyczne badania, które pomogą ustalić źródło problemu.

REKLAMA

Ibum Zatoki Max, 400 mg + 60 mg, tabletki powlekane. Skład: 1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) + 60 mg pseudoefedryny chlorowodorku (Pseudoephedrini hydrochloridum). Postać farmaceutyczna: tabletka powlekana. Wskazania do stosowania: Stosować doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia. Przeciwwskazania: Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen lub pseudoefedrynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały w wywiadzie objawy alergii w postaci nieżytu nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; z czynną lub stwierdzoną w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ; ze skazą krwotoczną; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA); w ciąży; w okresie karmienia piersią; z ciężkimi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, tachykardią, nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową; u których wystąpiło zatrzymanie moczu; z nadczynnością tarczycy; z jaskrą z wąskim kątem; z krwotocznym udarem mózgu w wywiadzie lub występowaniem czynników ryzyka, które mogą zwiększać ryzyko krwotocznego udaru mózgu, na przykład w wyniku przyjmowania leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.